Oficjalny serwis Miasta i Gminy Trzcianka

Aktualności

11.03.2019
Agata Flisikowska Mistrzynią Wielkopolski

8 marca w Wolsztynie rozegrane zostały Finały Mistrzostw Wielkopolski Szkół Podstawowych w warcabach klasycznych. Do rywalizacji przystąpiło 66 finalistek i 68 finalistów, którzy wyłonieni zostali z eliminacji powiatowych.

W turnieju wzięło udział 3 zawodników z gminy Trzcianka, na co dzień trenujących w Szkole Podstawowej w Rychliku. Reprezentantami byli medaliści z Mistrzostw Powiatu: Agata Flisikowska (złoty medal w powiecie wśród kobiet), Aniela Burdajewicz (brązowy medal w powiecie wśród kobiet) oraz Kamil Flisikowski (złoty medal w powiecie wśród mężczyzn).

Złoty medal zdobyła Agata Flisikowska, która we wspaniałym stylu zdobyła 15 punktów na 16 możliwych (7 zwycięstw i 1 remis). Jest to już drugi złoty medal Agaty w Finałach Mistrzostw Wielkopolski (pierwszy zdobyła w 2017 roku). Dobry występ zanotowali pozostali rychliccy reprezentanci: pierwszoklasistka, Aniela Burdajewich zajęła 34. miejsce, natomiast Kamil Flisikowski zajął 11. miejsce.