Oficjalny serwis Miasta i Gminy Trzcianka

Aktualności

11.06.2018
70 lat dzielnej służby w Niekursku

W sobotnie popołudnie druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Niekursku świętowali swoje 70-lecie.

Uroczystości rozpoczęły się od zbiórki przy remizie OSP Niekursko. Następnie wszyscy przeszli wspólnie do Kościoła Św. Bartłomieja, gdzie odbyła się uroczysta msza święta z udziałem pocztów sztandarowych, którą koncelebrował ks. Wawrzyniec Skraba – proboszcz parafii Jana Chrzciciela w Trzciance i ks. Mariusz Domaradzki – opiekun filii w Niekursku.

Kolejnym elementem był uroczysty apel na terenie przyległym do remizy OSP Niekursko. Rozpoczęto od marszu powitalnego i uroczystego meldunku składanego burmistrzowi Trzcianki Krzysztofowi Czarneckiemu. Po odegraniu hymnu i wzniesieniu na maszt flagi ZOSP RP, głos zabrał prezes OSP Niekursko – dh Adam Kotiuszko. Po okolicznościowym przemówieniu, druh poprosił ks. Wawrzyńca Skrabę o poświęcenie samochodu ratowniczo gaśniczego IVECO. Uroczystość poprowadził spiker dh Jerzy Pempera, a dowódcą uroczystości był dh Ireneusz Łukaszewski – komendant miejsko-gminnego OSP w Trzciance.

Następnie dh Bogumił Michalak - naczelnik OSP Niekursko, przedstawił rys historyczny jednostki. Po krótkiej lekcji historii wręczono odznaczenia, wyróżnienia i awanse zasłużonym strażakom i przyjaciołom. Uroczystego wręczenia dokonali: dh Edward Wieczorek – członek zarządu wojewódzkiego ZOSP RP w Poznaniu, bryg. Maciej Kubacki - komendant powiatowy PSP w Czarnkowie, dh Adam Kotiuszko - prezes OSP Niekursko oraz dh Piotr Obszarski – prezes stowarzyszenia „Bezpieczna Gmina”.

Oprócz licznie zgromadzonych druhów oraz mieszkańców, nie zabrakło przedstawicieli władz samorządowych. W swoim przemówieniu, burmistrz Trzcianki Krzysztof Czarnecki złożył podziękowania wszystkim strażakom za ofiarność i trud ponoszony w wypełnianiu swoich codziennych obowiązków. Włodarz Trzcianki miał dla Strażaków niemałą niespodziankę. Gmina Trzcianka wraz z firmą Northstar ufundowała Ochotniczej Straży Pożarnej w Niekursku specjalistyczną przyczepę do zaopatrzenia wodnego. Nowy sprzęt z całą pewnością spełni oczekiwania strażaków, którzy dbają o nasze bezpieczeństwo. Przyczepa niebawem trafi w ręce dzielnych druhów z Niekurska. Radę Miejską Trzcianki reprezentował wiceprzewodniczący Mariusz Łuczak, który przekazał życzenia od przewodniczącego Edwarda Joachimiaka.

Po części oficjalnej odbył się festyn rodzinny z atrakcjami, podczas którego wystąpili zespół wokalny seniorów „ELITA” oraz zespół młodzieży z MDP.

Autor: 
Leszek Malicki
Pozostałe aktualności|Archiwum aktualności
facebook