Oficjalny serwis Miasta i Gminy Trzcianka

Aktualności

09.09.2019
Święto Konia 2019

Już po raz siódmy, w niedzielę 8 września, w gospodarstwie agroturystycznym „Leśna Podkowa” w Rychliku odbyły się zawody w skokach i powożeniu zaprzęgami. Główny organizator, Stowarzyszenie Klub Jeździecki „Leśna Podkowa”, jak co roku przygotowało zawody na najwyższym poziomie. Mimo niesprzyjającej aury pogodowej, nie zabrakło zawodników, miłośników koni oraz zainteresowanych zawodami.

Organizatorzy przygotowali dla gości liczne stoiska z domowymi wypiekami i grillami, a dla zawodników wyjątkowe nagrody i pamiątki.

Zawody odbyły się w pięciu konkurencjach skokowych. Łącznie można było podziwiać 158 przejazdów: w Debiutach - 10 przejazdów, w Mini LL – 54, LL – 45, L - 30 i L1 – 19. Zawody w powożeniu niestety zostały odwołane ze względu na niestawienie się zawodników.

Fundatorami tegorocznych pucharów Święta Konia byli: burmistrz Trzcianki Krzysztof W. Jaworski, radny Mariusz Łuczak, Szkółka Mareckich, Prezes Klubu Jeździeckiego „Leśna Podkowa” oraz sklep „Plus – Minus”. Dzięki wsparciu licznych sponsorów, zwycięzcy opuszczali „Leśną Podkowę” z atrakcyjnymi nagrodami.

Kolejna edycja Święta Konia odbędzie się już za rok!

Pozostałe aktualności|Archiwum aktualności
facebook