Serwis Miasta i Gminy Trzcianka

Najświeższe aktualności

20.11.2017

Czytaj więcej o Myśliwi z KŁ „Dzik” świętowali swoje 70-lecie

18 listopada br. w sali balowej hotelu Ajaks, trzcianeccy myśliwi, ich przyjaciele, rodziny oraz zaproszeni goście świętowali jubileusz 70-lecia Koła Łowieckiego Nr 21 „Dzik” w Trzciance.Jubileusz był doskonałą okazją do wspomnień minionych lat oraz podsumowania dotychczasowej działalności Koła. Zanim zaczęła się zabawa, w części oficjalnej Łowczy Okręgowy PZŁ w Pile Sławomir Jaroszewicz wraz z przewodniczącym Rady Powiatu Bogdanem Tomaszewskim dokonali uroczystego wręczenia medali za zasługi w rozwój wielkopolskiego łowiectwa oraz za zasługi w rozwój pilskiego łowiectwa. Na uroczystości obecny był burmistrz Trzcianki Krzysztof Czarnecki, który złożył serdeczne życzenia oraz gratulacje wszystkim łowczym Koła. Z okazji wyjątkowej rocznicy włodarz gminy przekazał na ręce prezesa Jarosława Czemko pamiątkowy grawerton. Wszystkim członkom Koła Łowieckiego Nr 21 „Dzik” w Trzciance życzymy pomyślności w życiu zawodowym i osobistym, realizacji zamierzeń oraz powodzenia we wszelakich przejawach aktywności łowieckiej, wspieranych przychylnością św. Hubera.Darz Bór!
20.11.2017

Czytaj więcej o Turniej Orlika o Puchar Burmistrza Trzcianki

W sobotę, 18 listopada na trzcianeckim boisku Orlik odbył się Turniej Piłkarski klas IV-VI o Puchar Burmistrza Trzcianki. Pomimo mroźnej pogody zawodnicy pokazali wielkie zaangażowanie i padło sporo goli.Otwarcia zmagań dokonał burmistrz Trzcianki Krzysztof Czarnecki, strzelając symbolicznego karnego jednemu z zawodników. Włodarz gminy przekazał torbę pełną cukierków, które rozdano piłkarzom.Zwyciężyli chłopacy reprezentujący Szkołę Podstawową Nr 2 w Trzciance, którzy wyprzedzili bilansem bramek rywali ze Szkoły Podstawowej Nr 3. Trzecie miejsce przypadło chłopakom z Katolickiej Szkoły Podstawowej, a czwartym miejscem musieli się zadowolić zawodnicy ze Szkoły Podstawowej w Białej. Oprócz pucharów, reprezentacje odbierały nagrody rzeczowe w postaci sprzętu sportowego (jednakowego dla każdej z drużyn).Po turnieju na każdego z graczy czekał ciepły i smaczny poczęstunek.Organizatorom, opiekunkom i zawodnikom gratulujemy wspaniałego widowiska - przebiegającego zgodnie z duchem fair play.
17.11.2017

Czytaj więcej o 41. sesja Rady Miejskiej Trzcianki

W czwartek, 16 listopada, odbyła się w trzcianeckim ratuszu kolejna sesja rady. Tradycyjnie przed sesją, burmistrz Trzcianki i przewodniczący Rady Miejskiej złożyli podziękowania wyróżniającym się mieszkańcom gminy. Tym razem byli to organizatorzy Memoriału Szachowego Ferdynanda Dziedzica – Maciej Cybulski i Biegu Ulicznego im. Tadeusza Zielińskiego – Krzysztof Oświecimski. Słowa uznania i gratulacje za udział w biegu oraz wyścigu rowerowym przyjęli również radny Witold Perski i Tomasz Tomczak. Także podziękowania za zaangażowanie w pracę sołecką i zajęcie czołowych miejsc w plebiscycie „Głosu Wielkopolskiego” Sołtys Roku powiatu czarnkowsko – trzcianeckiego odebrali: Regina Szymczak – sołtys Biernatowa oraz Marcin Skrzypek – sołtys Przyłęk.Natomiast burmistrzowi wręczono brązową Honorową Odznakę Wielkopolskiego Związku Piłki Siatkowej.Radni mieli również okazję zobaczyć nowy firm promocyjny gminy Trzcianka nagrany  przez telewizję Asta.Jednym z pierwszych punktów porządku obrad była prezentacja projektu technicznego pływalni, której oddanie do użytku planowane jest na wiosnę 2021 roku. Projekt wykonali i zaprezentowali przedstawiciele Pracowni Projektowej Paweł Tiepłow.Następnie radni i zgromadzeni na sali sesyjnej goście mogli zapoznać się z projektem technicznym rewitalizacji placu Pocztowego w Trzciance, zaprezentowanym przez Studio Architektury Kontur z Piły.W porządku obrad znalazł się również projekt uchwały w sprawie udzielenia odpowiedzi na skargę wniesioną przez Wojewodę Wielkopolskiego do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego na uchwałę w sprawie miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego miasta Trzcianki w rejonie placu Pocztowego. Wyjaśnienia i wątpliwości w temacie tym składała architekt Iwona Wojtecka. Radni powyższą uchwałę przyjęli jednogłośnie.Pochylono się również nad projektem w sprawie obniżenia średniej ceny skupu żyta przyjmowanej jako podstawa obliczenia podatku rolnego na obszarach gminy Trzcianka na 2018 rok, w sprawie zniesienia pomnika przyrody na drzewo klon jawor w pasie ul. Staszica oraz w sprawie wyrażenia zgody na odstąpienie od obowiązku przetargowego zawarcia umowy dzierżawy. Uchwały podjęto większością głosów.Kolejna sesja zaplanowana została już na 30 listopada.
17.11.2017

Czytaj więcej o Brązowa Honorowa Odznaka WZPS dla Burmistrza Trzcianki

Dnia 16.11. br. burmistrz Trzcianki Krzysztof Czarnecki otrzymał Brązową Honorową Odznakę Wielkopolskiego Związku Piłki Siatkowej za zasługi dla rozwoju siatkówki w Wielkopolsce.
17.11.2017

Czytaj więcej o Podziękowanie od Bazy PCT dla Burmistrza Trzcianki

Dnia 16.11. br. burmistrz Trzcianki Krzysztof Czarnecki otrzymał podziękowanie od Bazy PCT, za pomoc w realizacji spotkania z Aleksandrem Dobą. Wraz z podziękowaniem, prezes Robert Matkowski, wręczył Włodarzowi gminy autobiografię znanego podróżnika ze specjalną dedykacją.
17.11.2017

Czytaj więcej o Aleksander Doba odwiedził Trzciankę!

Cóż to było za pełne pozytywnych emocji spotkanie! Najpierw opowieści o swoim życiu, opowieści z wypraw, potem odpowiedzi na pytania mieszkańców Trzcianki, a na koniec autografy, wspólne zdjęcia i wywiady... Podróżnik Aleksander Doba odwiedził nas w sobotę, 11 listopada i Trzcianka pokochała pana Olka!Przed spotkaniem z Aleksandrem Dobą, w czwartek, w Kinie Osiedlowym w Trzciance odbyła się projekcja filmu dokumentalnego „Happy Olo – pogodna ballada o Olku Dobie”. Film pełen niezwykle pozytywnej energii był preludium przed sobotnią wizytą podróżnika w naszym mieście. Przed projekcją, osoby, które przybyły obejrzeć film, wspólnie nałożyły na swoje oczy „okulary”, przez które na świat spogląda Aleksander Doba. Warto podkreślić, że wspólne zdjęcie zostało umieszczone na oficjalnym fanpage filmu na facebooku!W sobotę, w Narodowe Święto Niepodległości, trzcianecka Hala Sportowo-Widowiskowa wypełniła się po brzegi mieszkańcami nie tylko naszej gminy, ale również okolicznych miejscowości. Aleksander Doba z wielką pasją opowiadał, w charakterystyczny dla siebie sposób, o przygotowaniach do wypraw, pokazywał i omawiał zdjęcia oraz filmy, a następnie odpowiadał na pytania. Pan Olek podkreślił, że kajakiem przepłynął także urokliwą rzeczkę Bukówkę, znajdującą się w naszej gminie. Jego anegdoty wywoływały uśmiechy na twarzach fanów. Wyjątkowy gość wpisał również życzenia i pozdrowienia dla mieszkańców Trzcianki, w specjalnej księdze poświęconej wydarzeniom gminnym! Na zakończenie prelekcji, Aleksander Doba, otrzymał od zastępcy burmistrza Trzcianki Grażyny Zozuli podziękowania za przybycie, gratulacje oraz gadżety promocyjne Trzcianki.Koniec prelekcji nie oznaczał jednak końca spotkania z wyjątkowym rodakiem. Każdy mógł nabyć książkę, zdobyć autograf, czy wykonać wspólne zdjęcie, a kolejka chętnych była niezwykle długa…!Aleksander Doba to polski podróżnik, kajakarz, zdobywcą Kolosa 2014, według National Geographic Podróżnik Roku 2015. Jest to niezwykle optymistyczny człowiek, który jako jedyny w historii ludzkości, samotnie przepłynął trzykrotnie kajakiem Atlantyk! Spotkanie zorganizowane zostało z inicjatywy Stowarzyszenia Baza PCT przy wsparciu finansowym Gminy Trzcianka, Firmy COPAL Sp. z o.o. oraz Hotelu Ajaks.
16.11.2017

Czytaj więcej o Sesja Rady Miejskiej „na żywo” w Internecie

Burmistrz Trzcianki zaprasza do obejrzenia w Internecie bezpośredniej transmisji z sesji Rady Miejskiej Trzcianki, która rozpocznie się 16 października 2017 r. o godz.13:00 w sali sesyjnej trzcianeckiego Ratusza.Dzięki wykorzystaniu nowoczesnych kamer zainstalowanych w sali sesyjnej, po raz kolejny będzie możliwość obejrzenia sesji „na żywo”. Aby obserwować obrady, należy kliknąć -> http://hdsystem.pl/fms/video/index.php?streamName=trzciansesjaPoczątek transmisji o godz.13.00. W celu jej uruchomienia należy mieć zainstalowany Adobe Flash Player w przeglądarce internetowej.PORZĄDEK OBRAD SESJI RADY MIEJSKIEJ TRZCIANKI 
13.11.2017

Czytaj więcej o PREZENTACJA: projektu technicznego pływalni, projektu technicznego rewitalizacji placu Pocztowego.

Działając zgodnie z art. 20 ust. 1 ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym, przewodniczący Rady Miejskiej Trzcianki zwołuje się na dzień 16 listopada 2017 r. na godz. 13:00 sesję Rady Miejskiej Trzcianki, której czwartym punktem porządku obrad będzie prezentacja projektu technicznego pływalni. Natomiast w punkcie piątym zaprezentowany zostanie projekt techniczny rewitalizacji placu Pocztowego w Trzciance.Wszystkich zainteresowanych mieszkańców zaprasza na sesję przewodniczący Rady Miejskiej Trzcianki i burmistrz Trzcianki.
13.11.2017

Czytaj więcej o Narodowe Święto Niepodległości w Trzciance

Wyjątkowy charakter miały obchody Narodowego Święta Niepodległości w Trzciance. Po raz pierwszy w historii miasta, uczniowie trzcianeckich szkół zatańczyli wspólnie poloneza.Obchody 99. rocznicy Odzyskania Niepodległości rozpoczęto Mszą Świętą w intencji Ojczyzny w Kościele Parafialnym pw. św. Jana Chrzciciela – celebrowaną przez proboszcza ks. Wawrzyńca Skrabę. Każdy, kto zdecydował się uczestniczyć w nabożeństwie przed wejściem do kościoła obdarowywany był symboliczną wstążką w barwach narodowych. Podniosłą atmosferę Mszy dopełniła oprawa muzyczna, którą zapewnili przedstawiciele Trzcianeckiego Domu Kultury - Chór „Pasjonata” i Orkiestra Dęta.Następnie, wszyscy zgromadzeni udali się na wspólny pochód ulicami miasta. Na czele marszu stanął rekonstruktor husarii Artur Starosta. Za jeźdźcem ustawili się harcerze ZHR, niosąc dumnie 20-metrową flagę, a za nimi, z mniejszymi flagami maszerowali harcerze ZHP. Widowiskowy charakter przedsięwzięcia potęgowała obecność członków Stowarzyszenia Grup Warowych Pojezierza Wałeckiego, ubranych w umundurowanie wojskowe z okresu I i II wojny światowej. Tradycyjnie w pochodzie nie zabrakło Pocztów Sztandarowych, przedstawicieli szkół, władz powiatowych, gminnych, sołeckich, ugrupowań politycznych, służb mundurowych oraz trzcianeckich patriotów. Lokalni kibice nieśli monumentalny transparent w barwach biało-czerwonych, z wielkim napisem Trzcianka, herbem miasta i gminy oraz herbem II Rzeczypospolitej Polskiej. Rytm pochodu nadawała Orkiestra Dęta TDK.Pochód, zgodnie z tradycją, zatrzymał się dwukrotnie w celu złożenia kwiatów w miejscach pamięci: pod pomnikiem upamiętniającym 250. rocznicę Nadania Trzciance Praw Miejskich i Budowniczych Trzcianki oraz Krzyżem upamiętniającym powrót Ziemi Trzcianeckiej do Macierzy.Po raz pierwszy Katolicka Szkoła Podstawowa zorganizowała wyjątkową akcję pod hasłem: „Poloneza czas zacząć…”. Patriotyczny układ taneczny zaprezentowany został przy ul. Kościuszki. W pokazie wzięło udział łącznie 130-tu uczniów, po 10 par z każdej ze szkół. Reprezentacyjny polski taniec narodowy na stałe uświetniać ma obchody Narodowego Święta Niepodległości, krzewiąc wśród młodych mieszkańców umiłowanie i przywiązanie do Ojczyzny.Punktem kulminacyjnym uroczystości było wspólne odśpiewanie hymnu pod Krzyżem upamiętniającym powrót Ziemi Trzcianeckiej do Macierzy. Powagi uroczystości dodało przemówienie burmistrza Krzysztofa Czarneckiego, odnoszące się do fundamentalnych wartości patriotycznych oraz historii Polski.Na zakończenie wszyscy udali się do Parku 1 Maja, gdzie przygotowano degustację rogali trzcianeckich. Natomiast na parkingu za „muszlą” mieszkańcy mogli podziwiać pokaz dynamiczny i prezentację broni z okresu I i II wojny światowej. Chętni mogli również zrobić sobie zdjęcie z doskonale zachowanymi eksponatami wojskowymi. Tę ciekawą lekcję historii przedstawili członkowie Stowarzyszenia Grup Warowych Pojezierza Wałeckiego.Organizatorem tegorocznych obchodów 99. rocznicy Odzyskania Niepodległości był Trzcianecki Dom Kultury oraz Urząd Miejski Trzcianki. Natomiast inicjatorem wielkiego, patriotycznego tańczenia -Katolicka Szkoła Podstawowa im. św. Siostry Faustyny w Trzciance, przy wsparciu nauczycieli wychowania fizycznego z trzcianeckich szkół podstawowych i średnich.
13.11.2017

Czytaj więcej o Nabór wniosków o powierzenie grantów

Czarnkowsko Trzcianecka Lokalna Grupa Działania ogłasza nabór wniosków o powierzenie grantów w ramach poddziałania 19.2 „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 na:Przedsięwzięcie: 1.2.1 Rozwój niekomercyjnej infrastruktury turystycznej i rekreacyjnePrzedsięwzięcie nr 1.2.2 Kultywowanie dziedzictwa lokalnegoPrzedsięwzięcie nr 1.3.1 Inicjatywy lokalne na rzecz społecznej integracji Więcej szczegółów  pod linkiem: http://www.czarnkowsko-trzcianecka-lgd.pl/asp/pl_start.asp?typ=14&menu=346&strona=1&sub=263&subsub=304