Serwis Miasta i Gminy Trzcianka

Najświeższe aktualności

25.05.2018

Czytaj więcej o Życzenia z okazji Dnia Mamy

W szczególnym dniu, jakim jest Dzień Matki, składam wszystkim Mamom najserdeczniejsze życzenia zdrowia, szczęścia, pogody ducha oraz wytrwałości w pełnieniu matczynych obowiązków. Życzę cudownych chwil pełnych uśmiechu i nieustającego zadowolenia ze swoich pociechZ wyrazami szacunkuBurmistrz Trzcianki/-/ Krzysztof Czarnecki
25.05.2018

Czytaj więcej o Powiatowy Dzień Strażaka w Trzciance

Zapraszamy na powiatowe obchody Dnia Strażaka, które odbędą się w Trzciance 26 maja!
25.05.2018

Czytaj więcej o Koncert Zespołu ARTE CON BRIO z okazji Dnia Matki

Biblioteka Publiczna i Centrum Kultury w Trzciance oraz burmistrz Trzcianki Krzysztof Czarnecki zapraszają na koncert w wykonaniu Zespołu Bydgoskich Solistów Arte Con Brio z okazji Dnia Matki, który odbędzie się 27 maja o godz.17:00 w Hali Sportowo-Widowiskowej w Trzciance.
25.05.2018

Czytaj więcej o Wielofunkcyjne boisko przy SP2 w Trzciance robi wrażenie

Postępują prace przy budowie wielofunkcyjnego boiska sportowego przy Szkole Podstawowej Nr 2 w Trzciance. Przypomnijmy, że gmina Trzcianka otrzymała na tą inwestycję dofinansowanie w wysokości blisko miliona złotych z Ministerstwa Sportu i Turystyki. Obecnie trwają intensywne prace przy budowie bieżni.
24.05.2018

Czytaj więcej o Spotkanie organizacyjne w związku z finałem Pucharu Polski

W Urzędzie Miejskim Trzcianki odbyło się spotkanie burmistrza Trzcianki Krzysztofa Czarneckiego z prezesem MKS Lubuszanin Trzcianka Krzysztofem Bullerem oraz trenerem Jarosławem Feciuchem w związku z awansem naszego zespołu do finału rozgrywek wojewódzkich Pucharu Polski.Podczas spotkania, burmistrz pogratulował prezesowi, trenerowi oraz wszystkim zawodnikom sukcesu i godnego reprezentowania gminy Trzcianka w kraju, a następnie poruszono temat organizacji meczu finałowego tych rozgrywek pomiędzy Lubuszaninem a Polonią Środa Wielkopolska. Mecz odbędzie się 6 czerwca o godz.17:00. Miejsce rozegrania finału poznamy w najbliższy piątek – 25 maja, podczas obrad Zarządu Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej w Poznaniu.Po zdobyciu Pucharu Polski na szczeblu OZPN Piła, w środę MKS Lubuszanin Trzcianka wygrał w półfinale rozgrywek wojewódzkich w Gołuchowie 2-1, po golach Mateusza Kaczora oraz Błażeja Nowaka i awansował do finału tego prestiżowego turnieju. Zwycięzca finału WZPN Poznań awansuje do rozgrywek ogólnopolskich.
24.05.2018

Czytaj więcej o Duży sukces Muzeum w Trzciance!

W konkursie na wydarzenie muzealne roku w Wielkopolsce - Izabella 2017, pod patronatem Marszałka Województwa Wielkopolskiego, Muzeum Ziemi Nadnoteckiej im. Wiktora Stachowiaka w Trzciance zostało docenione po raz kolejny w tym renomowanym plebiscycie!Trzcianeckie Muzeum otrzymało nagrodę w kategorii "działalność wystawiennicza" za wystawę "Sen o domu utraconym czyli o kulturze Łemków".Kolejna nagroda dla naszego Muzeum jest docenieniem dotychczasowej pracy trzcianeckiej placówki.Tym razem, kapituła konkursowa obradowała w składzie: Paweł Jaskanis - dyrektor Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie; Michał Niezabitowski - dyrektor Muzeum Historycznego Miasta Krakowa i prezes Stowarzyszenia Muzealników Polskich; Jerzy Nowakowski - historyk sztuki, b. z-ca dyr. Muzeum Narodowego w Poznaniu; Witold Przewoźny - etnograf, kustosz Muzeum Etnograficznego w Poznaniu, reprezentant Fundacji Muzeów Wielkopolskich; Waldemar Rataj - główny specjalista ds. programowych Narodowego Instytutu Muzealnictwa i Ochrony Zbiorów.
24.05.2018

Czytaj więcej o Miliony płyną do naszych gmin z budżetu państwa [Wideo]

W środę, 23 maja, w Urzędzie Miejskim Trzcianki odbyła się konferencja prasowa dotycząca rządowego programu budowy mostów „Mosty dla regionu”, inwestycji w policji, straży pożarnej, kolei oraz wsparciu dla remontu ul. Rybaki w Czarnkowie. Z lokalnymi mediami spotkał się burmistrz Trzcianki Krzysztof Czarnecki, poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej Marcin Porzucek, a także radny Rady Powiatu Czarnkowsko-Trzcianeckiego oraz Przewodniczący Komisji Rolnictwa, Środowiska Infrastruktury i Bezpieczeństwa Rady Powiatu - Waldemar Pawłowski.Podczas konferencji, poinformowano o planie budowy nowego mostu na Noteci w powiecie czarnkowsko-trzcianeckim, w miejscowości Ciszkowo. Ta inwestycja znacząco ułatwi komunikację z drogi wojewódzkiej Nr 153 w Siedlisku do drogi wojewódzkiej Nr 181 w kierunku Lubasza.Istotnym tematem dla rozwoju gminy Trzcianka oraz powiatu jest także modernizacja linii kolejowej Bydgoszcz – Kostrzyn na odcinku Piła Główna – Krzyż Wielkopolski.Poruszoną kwestią były również środki finansowe z budżetu centralnego na remont Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej przy Państwowej Straży Pożarnej w Trzciance oraz Komisariatu Policji w Trzciance. Remonty w budynkach Komisariatu mają zostać rozpatrzone w czerwcu tego roku. Planuje się również, że w okresie letnim odbędzie się modernizacja siedziby trzcianeckiej Straży Pożarnej.Jak podkreślił burmistrz Krzysztof Czarnecki, wykonywanie tak znaczących dla naszego regionu przedsięwzięć jest możliwe dzięki dobrej współpracy samorządu lokalnego, trzcianeckiego z posłem Marcinem Porzuckiem oraz Rządem Polski. Wyrażono również radość, że nasz region jest doceniany przez władze centralne.
24.05.2018

Czytaj więcej o Remont linii kolejowej w Trzciance - wyraź swoje zdanie!

PKP Polskie Linie Kolejowe SA planuje przeprowadzenie prac modernizacyjnych na linii kolejowej przebiegającej przez teren naszej gminy w ramach projektu pn. Prace na liniach kolejowych 18, 203 na odcinku Bydgoszcz – Piła – Krzyż – Gorzów Wlkp. – Kostrzyn wraz z elektryfikacją odcinka Piła – Kostrzyn. W związku z tym, w celu określenia potrzeb społecznych mieszkańców, prowadzone jest badanie ankietowe.Ankieta dostępna jest pod poniższym linkiem https://goo.gl/forms/phLEcNmU95qYyS4J3 oraz w Urzędzie Miejskim Trzcianki.Zachęcamy do wypełnienia ankiety!
24.05.2018

Czytaj więcej o Prace idą pełną parą

Trwa remont budynku byłego internatu przy ulicy Mickiewicza w Trzciance. Postępujących prac doglądał burmistrz Trzcianki Krzysztof Czarnecki wraz z prezesem TTBS panem Mariuszem Kukusiem. Modernizacji dokonuje Zakład Ogólnobudowlany „Marbud” pana Marcina Wańkiewicza.
24.05.2018

Czytaj więcej o Uwaga, prośba o nieparkowanie.

UWAGA!!!26 maja 2018 r. (sobota), na terenie parkingu przy ulicy Tadeusza Kościuszki (plac przy Platanie) odbędzie się Uroczysty apel z okazji Powiatowych Obchodów Dnia Strażaka. W związku z powyższym, zwracamy się z prośbą o nieparkowanie tego dnia, od godzin porannych do zakończenia uroczystości, pojazdów na terenie parkingu. Za utrudnienia przepraszamy.