Serwis Miasta i Gminy Trzcianka

Najświeższe aktualności

23.03.2018

Czytaj więcej o Przedświąteczny Jarmark Wielkanocny

Każdy, kto w piątek wybrał się na VI Jarmark Wielkanocny, mógł poczuć wyjątkową atmosferę świąt. Wszystko za sprawą doskonałej organizacji Warsztatu Terapii Zajęciowej Caritas Parafii pw. Św. Jana Chrzciciela w Trzciance z filią w Wieleniu oraz Trzcianeckiego Domu Kultury. Jarmark otworzyła Katarzyna Matuszczak - Kierownik WTZ "Caritas" wraz z Krzysztofem Czarneckim – Burmistrzem Trzcianki. Na licznie zgromadzonych mieszkańców czekała bogata świąteczna oferta handlowa.Ręcznie przygotowane ozdoby, zabawki, kartki wielkanocne, palmy, biżuteria, kwiaty czy też słodki miód, to tylko część produktów, które można było nabyć na jarmarku. Każdy, kto zdecydował się kupić jeden z wyrobów na stoisku Warsztatu Terapii Zajęciowej nie tylko wrócił z piękną ozdobą, ale również wsparł finansowo podopiecznych Caritasu. Tym bardziej, dziękujemy wszystkim nabywcom i zgodnie z tradycją zapraszamy już za rok, na kolejny Jarmark Wielkanocny. Oprócz kiermaszu produktów regionalnych, można było skosztować pysznego żurku podawanego przez pana Edwarda Henyka.
23.03.2018

Czytaj więcej o Korespondencja ws. basenu w Trzciance

W poniedziałek, 26 marca, o godz.11:00 w siedzibie Starostwa w Czarnkowie odbędzie się spotkanie z reprezentantami gminy Trzcianka w sprawie pływalni.
22.03.2018

Czytaj więcej o Na sesji o środkach finansowych na drogi gminne

Burmistrz Trzcianki zaprasza mieszkańców do udziału w najbliższej sesji Rady Miejskiej Trzcianki, która odbędzie się w czwartek (22 marca) o godz.13:00. Jednym z tematów będzie zmiana budżetu gminnego w celu przeznaczenia środków finansowych na drogi gruntowe. Osoby, które nie będą mogły przybyć do sali sesyjnej, serdecznie zapraszamy do śledzenia obrad bezpośrednio w Internecie. Aby obserwować obrady, należy kliknąć -> http://hdsystem.pl/fms/video/index.php?streamName=trzciansesja
22.03.2018

Czytaj więcej o Ocena stanu Ośrodka Sportu i Rekreacji

Jednym z punktów wtorkowego posiedzenia Komisji Bezpieczeństwa, Sportu, Turystyki i Promocji była ocena stanu technicznego i bezpieczeństwa oraz majątku zarządzanego przez Ośrodek Sportu i Rekreacji w Trzciance.Członkowie komisji zapoznali się ze stanem wyposażenia siłowni, sprzętem i ocenili stan boisk przed rozpoczęciem pierwszych prac ogrodniczych.Podobnie, jak w roku ubiegłym, najkorzystniejszą ofertę cenową na utrzymanie boisk w roku 2018 złożyła firma z Drezdenka – „Gartenbruk”. Od marca do końca października firma wykona szereg prac polegających na nawożeniu, wertykulacji, aeracji, piaskowaniu, odchwaszczaniu i odgrzybianiu boiska głównego i bocznego.
22.03.2018

Czytaj więcej o Spotkanie z rodzicami i opiekunami dzieci 3-letnich

Burmistrz Trzcianki zaprasza rodziców i opiekunów dzieci 3-letnich, na spotkanie w sali sesyjnej Urzędu Miejskiego Trzcianki, które odbędzie się 27 marca o godz. 16:00.
21.03.2018

Czytaj więcej o Rozmawiano o naborze do przedszkoli

W środę, w trzcianeckim Ratuszu, burmistrz Trzcianki Krzysztof Czarnecki oraz zastępczyni burmistrza Grażyna Zozula spotkali się z dyrektorami gminnych przedszkoli i szkół podstawowych działających na terenie miasta. Głównym tematem spotkania było zagadnienie związane z naborem dzieci do przedszkoli.Zgodnie z ustawą prawo oświatowe, gmina Trzcianka ma obowiązek zapewnić wszystkim dzieciom 3-5 letnim miejsce w przedszkolach lub innej formie wychowania przedszkolnego oraz dzieciom 6-letnim realizację rocznego obowiązkowego wychowania przedszkolnego.Po przeprowadzonych rozmowach z dyrektorami Szkół Podstawowych Nr 2 i 3, ustalono że w tych placówkach powstaną oddziały przedszkolne dla najmłodszych dzieci, zapewniające takie same warunki wychowawcze, jakie są obecnie w Gminnych Przedszkolach. Natomiast, podobnie jak w roku ubiegłym, do Szkoły Podstawowej Nr 1 przyjmowane będą dzieci 6-letnie.Już wkrótce, do rodziców i opiekunów dzieci zostaną rozesłane pisma wskazujące placówkę, w której dziecko może być objęte wychowaniem przedszkolnym.W bieżącym roku szkolnym większość dzieci 6-letnich rozpoczęło naukę w oddziałach przedszkolnych Szkół Podstawowych, zwalniając tym samym miejsce dla 3-latków w Gminnych Przedszkolach. Oddziały przedszkolne w Szkołach Podstawowych mają dobrą rekomendację rodziców. Szczególnym ich atutem jest kontynuacja nauki pod opieką tego samego wychowawcy, aż do zakończenia 3 klasy podstawowej.
21.03.2018

Czytaj więcej o SpoKREWnieni Służbą

SpoKREWnieni Służbą, to ogólnopolska zbiórka krwi z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych.Honorowe oddawanie krwi odbędzie się 28.03.2018 r. na placu Jednoski-Ratowniczo Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej w Trzciance: ul. Broniewskiego 13, w godzinach 9:30 - 14:30.Organizatorami zbiórki są: Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji, Ministerstwo Obrony Narodowej przy wsparciu Jednostki-Ratowniczo Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej w Trzciance.
20.03.2018

Czytaj więcej o Koncert Alicji Majewskiej i Włodzimierza Korcza z okazji Dnia Kobiet w Trzciance - WIDEO

W tym roku, z okazji Dnia Kobiet w Trzciance odbył się koncert znanej Alicji Majewskiej i Włodzimierza Korcza. Hala Sportowo-Widowiskowa w Trzciance została wypełniona do ostatniego miejsca, a wyjątkową atmosferę podczas koncertu podkreślali sami artyści. Prezentujemy materiał wideo z tego wyjątkowego wydarzenia.
20.03.2018

Czytaj więcej o Komisja Gospodarcza pracowała w terenie

19 marca br. Komisja Gospodarcza (w składzie: przewodniczący - Tomasz Tomczak, członkowie -  Zygmunt Czarny, Aleksander Jaworski, Józef Łastowski, Witold Perski, Ryszard Wilant, Andrzej Moszyński, Krzysztof Jaworski, Mariusz Łuczak oraz Robert Szukajło) zapoznała się z postępującą modernizacją budynku przy ulicy Adama Mickiewicza 31, gdzie w przyszłym roku powstaną mieszkania Trzcianeckiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego. Po obiekcie komisję oprowadzili Mariusz Kukuś – prezes TTBS i Marcin Wankiewicz – właściciel Zakładu Ogólnobudowlanego Marbud, firmy która wygrała przetarg na remont byłego internatu.Następnie członkowie komisji udali się do budynku przy ul. Żeromskiego 32a, gdzie znajduje się siedziba stowarzyszenia T.A.D.E.K. Obiekt jest własnością Gminy Trzcianka, jednak stowarzyszenie dzierżawi go od 13 sierpnia 2015 roku. Częściowo zagospodarowany budynek wymaga gruntownego remontu. Na miejscu Komisję Gospodarczą przywitał i oprowadził prezes Stowarzyszenia - Michał Szczodry.
20.03.2018

Czytaj więcej o Wzrasta liczba e-zwolnień

Przez ostatnie trzy miesiące liczba e-zwolnień wzrosła o ponad 60 procent. To zasługa darmowego podpisu elektronicznego udostępnionego przez ZUS oraz szerokiej akcji szkoleniowej prowadzonej przez wielkopolskie oddziały.Od 1 grudnia ZUS udostępnił lekarzom nowy podpis elektroniczny - darmowy certyfikat do podpisywania elektronicznych zwolnień lekarskich. Do tego czasu elektroniczne zwolnienia lekarskie (e-ZLA) można było podpisywać przy pomocy profilu zaufanego ePUAP lub płatnego podpisu kwalifikowanego wystawianego przez pięć centr certyfikacyjnych. Darmowy certyfikat umożliwiający podpisywanie elektronicznych zwolnień lekarskich wystawiany jest na wniosek lekarza na pięć lat. Od 1 stycznia 2016 r. lekarze wystawili 2521620 elektronicznych zwolnień lekarskich. W Wielkopolsce w tym okresie takich zwolnień zostało wystawionych 219947. Gdy ZUS wprowadził darmowy certyfikat, liczba elektronicznych zwolnień wzrosła o ponad 60 procent.Ponadto, od początku roku wielkopolskie oddziały ZUS podejmują szereg działań mających ułatwić obsługę e-zwolnień. W tym czasie Oddział ZUS w Pile przeprowadził 35 szkoleń nt. elektronicznych zwolnień lekarskich. W ich trakcie z obsługi e-zwolnień przeszkolił 160 lekarzy oraz 78 ubezpieczonych i płatników składek.