Serwis Miasta i Gminy Trzcianka

Najświeższe aktualności

17.02.2017

Czytaj więcej o Modernizacja ul. Kościuszki wyróżniona w ogólnopolskim konkursie

Miło nam poinformować, iż Urząd Miejski Trzcianki otrzymał dyplom za rewitalizację deptaku na ulicy Kościuszki oraz przekształcenie przylegającego placu w mini amfiteatr. Dzięki temu, trzcianecka inwestycja znajdzie się na stronie internetowej www.modernizacjaroku.org.pl, a także uzyskała prawo udziału w finale konkursu zorganizowanego przez Związek Powiatów Polskich i Stowarzyszenie Ochrony Narodowego Dziedzictwa Materialnego pod patronatem Głównego Inspektora Nadzoru Budowlanego oraz Instytutu Badawczego Dróg i Mostów.Wyróżnienie jest potwierdzeniem szczególnych walorów zmodernizowanej ulicy Kościuszki. Doceniono także dbałość Trzcianki o zabytkową architekturę, zachowanie pierwotnych walorów budowli, a także funkcjonalność zmodernizowanego miejsca i oryginalny pomysł stworzenia mini amfiteatru. Ulica Kościuszki, to przecież najstarsza arteria w naszym mieście, która po gruntownej rewitalizacji odzyskała swój dawny blask, przywracający godność tego wyjątkowego miejsca. To tutaj położona była pierwotna wieś przy trakcie z Czarnkowa do Wałcza, która z czasem przekształciła się w dzisiejszą Trzciankę.Odświeżone budynki wkomponowały się w odnowioną nawierzchnię, a w połączeniu z liczną zielenią, to dotychczas mało atrakcyjne miejsce, zamieniło się w perełkę naszego miasta, zachęcając do spędzania wolnego czasu – spacerując i biorąc udział w licznych wydarzeniach kulturalnych i rozrywkowych.
17.02.2017

Czytaj więcej o Minister Rafalska i Wicewojewoda Maląg w Trzciance

W czwartek, 16 lutego br., w Trzciance gościliśmy Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej - panią Elżbietę Rafalską oraz Wicewojewodę Wielkopolskiego - panią Marlenę Maląg. Podczas spotkania w sali sesyjnej, obok władz Trzcianki udział wzięli pracownicy Urzędu Miejskiego, Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej, Warsztatów Terapii Zajęciowej oraz osoby angażujące się w pomoc społeczną w naszej gminie.Minister zapoznała się z doświadczeniami Trzcianki we wdrażaniu i realizacji programu „Rodzina 500+”, dzięki któremu zanotowaliśmy wzrost liczby urodzeń. Rozmawiano  również o polityce senioralnej i rynku pracy w naszej gminie. Burmistrz poinformował gości, że stopa bezrobocia w gminie Trzcianka jest zbliżona do tej na poziomie Województwa, która wynosi 5% i jest najniższa w kraju.Minister Rafalska przedstawiła zadania swojego ministerstwa oraz opowiedziała o wprowadzanych programach i ich efektach. Ponadto, podziękowała za bardzo dobre rozpowszechnienie programu „Rodzina 500+” w gminie Trzcianka, które było możliwe dzięki właściwemu przygotowaniu i wykwalifikowaniu kadr. Minister stwierdziła także, że dzięki pobytowi w Trzciance, zapoznała się z nowymi, ciekawymi i oryginalnymi pomysłami na rozwiązywanie problemów społecznych.Na koniec sympatycznej wizyty, mimo napiętego terminarza, Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej znalazła także czas dla lokalnych mediów.
17.02.2017

Czytaj więcej o Rekord Polski w ilości oddanej krwi, to też zasługa mieszkańców Trzcianki!

14 lutego, w Pile przeprowadzono udaną próbę bicia rekordu Polski w ilości oddanej krwi, podczas której 524 osoby oddały w sumie 229 litrów krwi – wśród nich nie zabrakło oczywiście wielu mieszkańców Trzcianki!Plakaty rozwieszone przez Pana Edwarda Henyka - Prezesa Klubu Honorowych Dawców Krwi Polskiego Czerwonego Krzyża przy Jednostce Ratowniczo Gaśniczej w Trzciance przyniosły spodziewany efekt i zachęciły trzcianeckich krwiodawców do wyjazdu do Piły.Poprzedni rekord Polski został ustanowiony w 2015 roku na Stadionie Narodowym w Warszawie, gdzie zebrano 178 litrów krwi.
16.02.2017

Czytaj więcej o Urząd przyjazny dzieciom!

Rodzice przybywający do urzędów z dziećmi, przeważnie muszą czekać chwilę na załatwienie swoich sprawy. W tym czasie ich pociechy nudzą się, nie mogąc znaleźć sobie interesującego zajęcia. W związku z tym, w Urzędzie Miejskim Trzcianki powstały kąciki dziecięce, w których rodzice będą mogli zostawić najmłodszych mieszkańców naszej gminy.Jak potwierdził burmistrz Trzcianki Krzysztof Czarnecki, jest to inwestycja w przyszłość i kolejne udogodnienie, które mają na celu podnoszenie jakości obsługi mieszkańców. Od dziś, pociechy będą mogły spędzać czas w magistracie na zabawie i przekonać się, że pobyt w urzędzie może być przyjemny.W kącikach znajdują się przyjazne krzesełka, stoliki, przybory do pisania i rysowania, maskotki oraz drewniane zabawki, które kształtują zdolności manualne. Mamy nadzieję, że wszystko to sprawi, iż na dziecięcych buziach pojawią się uśmiechy, a przecież jak powiedział Janusz Korczak – „Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat”.Pierwsze pociechy już zweryfikowały nowe kąciki. Zadowoleni byli rodzice, jak i dzieci.
15.02.2017

Czytaj więcej o Walentynki 2017 "Zakochani w Trzciance" - relacja po wydarzeniu

We wtorek, 14 lutego br., w centrum Trzcianki odbyła się szeroko zapowiadana niemal we wszystkich mediach zabawa Walentynkowa pt. ‘’Zakochani w Trzciance”. Na wydarzenie mieszkańców gminy i okolic zaprosił Burmistrz Trzcianki Krzysztof Czarnecki, zaproszenie poskutkowało i frekwencja dopisała na tyle że imprezę przedłużono o blisko godzinę, tak aby każdy z chętnych uczestników mógł skorzystać z przegotowanych atrakcji. Każda z osób biorących udział w tym unikatowym na skalę powiatu i okolic wydarzeniu, mogła skorzystać ze specjalnie przygotowanej na tą okazję foto-budki, która całkowicie za darmo tworzyła wspaniałe walentynkowe zdjęcia drukowane na miejscu! Dodatkowo dla uczestników eventu ‘’Zakochani w Trzciance”, przygotowano słodki poczęstunek, konkurs, oraz gadżety związane z walentynkami i Miastem Trzcianka. Dodatkową atrakcją i miłym zwieńczeniem walentynkowej zabawy była księga gości, która ukazuje jak bardzo pomysł przypadł do gustu mieszkańcom.
15.02.2017

Czytaj więcej o Nowa droga w Siedlisku otwarta

We wtorek, 14 lutego br., odbyło się oficjalne otwarcie wyremontowanej drogi znajdującej się naprzeciwko Zespołu Szkół w Siedlisku. Otwarcia dokonali mieszkańcy, wykonawcy, pracownicy Urzędu Miejskiego, wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Trzcianki i sołtys Siedliska – Mariusz Łuczak, a także burmistrz Trzcianki Krzysztof Czarnecki.Mieszkańcy tego rejonu Siedliska, którzy od dawna czekali na utwardzenie dotychczasowej drogi gruntowej, złożyli serdeczne podziękowania burmistrzowi, wiceprzewodniczącemu Rady oraz sołtysowi, a także wykonawcom. Do podziękowań załączyli również bukiety kwiatów.Przeprowadzone prace polegały na utwardzeniu kostką brukową nawierzchni drogi o powierzchni ok. 2000 m2. Nowa jezdnia przyczyni się nie tylko do poprawy komfortu mieszkańców, ale również spowoduje wzrost bezpieczeństwa uczniów uczęszczających do pobliskiej szkoły.Zrealizowana inwestycja jest efektem bardzo dobrej współpracy burmistrza Krzysztofa Czarneckiego z Radą Miejską. Dzięki temu, nie tylko powstają niezbędne inwestycje drogowe w mieście, ale również w trzcianeckich sołectwach. Tylko w ostatnim czasie nowe chodniki pojawiły się w Niekursku, w Siedlisku, we Wrzącej, na cmentarzu i przy przedszkolu w Stobnie, przy przedszkolu w Radolinie, Runowie, Pokrzywnie, Nowej Wsi, przeprowadzono powierzchniowe utwardzenie drogi do Rychlika, czy dokonano modernizacji ul. Górne Podwórze w Białej. Już wkrótce przeprowadzone zostaną kolejne inwestycje na terenie naszej gminy.
15.02.2017

Czytaj więcej o Pismo Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego do Wojewody ws. wykreślenia mauzoleum z ewidencji cmentarzy wojennych

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego wystosowało pismo do Wojewody Wielkopolskiego Zbigniewa Hoffmanna ws. wydania decyzji o wykreśleniu z ewidencji grobów i cmentarzy wojennych mauzoleum żołnierzy Armii Czerwonej na placu Pocztowym w Trzciance.
14.02.2017

Czytaj więcej o Sukces Trzcianki podczas Gali Piłki Nożnej!

W piątkowy wieczór, w pałacu w Rzęszkowie odbyła się coroczna Gala Piłki Nożnej, podczas której redakcja Tygodnika Nowego podsumowała miniony rok, a także wręczyła wyróżnienia dla najlepszych.Podczas gali, prowadzonej przez Mariusza Markowskiego, wyróżnienia wręczali: Marek Barabasz - prezes Zarządu Tygodnika Nowego, Przemysław Pochylski - Etatowy Członek Zarządu Powiatu Pilskiego oraz Jarosław Araszkiewicz - pięciokrotny mistrz Polski z Lechem Poznań oraz dwunastokrotny reprezentant Polski. Muzyczną gwiazdą wieczoru była kapela „Kombinatorzy” z Budzynia oraz zwycięzca 9. Edycji „Mam talent” – Jakub Herfort.W tym roku wielki sukces odniosła Trzcianka! Najlepszym piłkarskim samorządowcem roku w regionie pilskim został burmistrz Trzcianki Krzysztof Czarnecki. Pięć nagród trafiło do Lubuszanina Trzcianka: trzcianecki klub został wybrany najlepszym w 2016 roku, Paweł Iwanicki został uznany za najlepszego piłkarza IV ligi, Jarosław Feciuch za najlepszego trenera, członek Zarządu - Paweł Paliniewicz za najlepszego piłkarskiego działacza w 2016 roku, a inny członek Zarzadu - Przemysław Jura otrzymał statuetkę za współpracę ze stowarzyszeniem "Dajmy Szansę Naszym".Wśród wyróżnionych znaleźli się również kolejni mieszkańcy Trzcianki - Wiesław Natkaniec w kategorii trener młodzieżowy, Piotr Sochacki w kategorii trener roku w Pilskiej Klasie Okręgowej, a Łukasz Walkowiak otrzymał tytuł najlepszego piłkarza w Pilskiej Klasie Okręgowej.Gratulujemy! 
13.02.2017

Czytaj więcej o Zmiany w bibliotece

Już od jakiegoś czasu czytelnicy odwiedzający trzcianecką bibliotekę mogli dostrzec szereg zmian, które nastąpiły w obrębie całego budynku. Czytelnia dla Dorosłych wita czytelników nie tylko nowym designem, ale przede wszystkim zmianą lokalizacji. Teraz każda osoba, która chce przeczytać świeżą prasę, skorzystać z księgozbioru podręcznego, wypożyczyć audiobooki, czy też bezpłatnie posurfować w Internecie, musi skierować swoje kroki na parter biblioteki. Na zewnątrz budynku funkcjonuje też wrzutnia służąca do samodzielnego zwrotu książek.Natomiast najmłodsi czytelnicy znajdą dla siebie atrakcje w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży, który obecnie znajduje się na pierwszym piętrze budynku. Zapraszamy!