Serwis Miasta i Gminy Trzcianka

Najświeższe aktualności

24.04.2017

Czytaj więcej o Zagłosuj na trzcianka.pl!

Niezwykle miło nam Państwa poinformować, iż oficjalna strona miasta i gminy Trzcianka – www.trzcianka.pl bierze udział w rankingu na Internetową Perłę Samorządu, który po raz trzeci organizuje gazetaprawna.pl.W dobie szybkiego rozwoju cyfryzacji i nowych technologii, możliwość kontaktu z urzędem za pośrednictwem internetu stała się czymś naturalnym. Staramy się cały czas rozwijać naszą stronę www i dodawać do niej kolejne elementy i narzędzia komunikacji tak, aby była ona funkcjonalna, intuicyjna oraz ułatwiała komunikację z Państwem.Głosowanie internautów na wybraną stronę samorządową trwa od 10 kwietnia od godziny 10:00 do 5 maja 2017 roku do godziny 12. Z jednego adresu IP można oddać jeden głos.Aby zagłosować na stronę internetową naszego miasta i gminy, wystarczy wejść na poniższą stronę, znaleźć Trzciankę i kliknąć „zagłosuj”.http://www.gazetaprawna.pl/konferencje/perlysamorzadu2017/samorzadowa_perla_internetu2017/zgloszenieLiczymy na Państwa głosy!
24.04.2017

Czytaj więcej o KONKURS FOTOGRAFICZNY "Kolory wiosny w Trzciance"

Mamy już wiosnę! Przyroda budzi się do życia, dni są dłuższe, a nasze samopoczucie zdecydowanie lepsze. A czy ty dostrzegłeś już pierwsze kolory wiosny? W związku z budzącą się do życia naturą przygotowaliśmy KONKURS! Konkurs fotograficzny pt. „Kolory wiosny w Trzciance” ma za zadanie zachęcić Was do fotografowania kolorów wiosny, które pojawiają się w naszej gminie. Na zakwalifikowane do konkursu fotografie głosować będą użytkownicy Facebooka przez kliknięcia „LUBIĘ TO” na oficjalnym profilu Miasta i Gminy Trzcianka. Dodatkowo najlepsza trójka uczestników wybrana zostanie przez kapitułę konkursu, a jedna z prac zostanie wyróżniona przez samego Burmistrza Trzcianki. Laureaci konkursu mogą liczyć na ciekawe nagrody związane z fotografią oraz z gminą Trzcianka. Koniecznie zapoznajcie się z regulaminem i formularzem, gdzie znajdziecie ważne szczegóły. (Do pobrania na stronie www.trzcianka.pl bądź w pok. 209 UMT) Zdjęcia i formularze należy wysyłać na adres e-mail:pstochaj@trzcianka.pl dczyz@trzcianka.pl Formularz można również składać w wersji papierowej w pok.209 Urzędu Miejskiego Trzcianki: do 30 kwietnia 2017 r. Ocena zdjęć przez facebookowiczów: 22.03-30.04.2017 Ogłoszenie wyników: 05.2017 Zdjęcia muszą przedstawiać wiosnę 2017 (Czyli powinny być zrobione w bieżącym roku)W imieniu Burmistrza serdecznie zapraszamy wszystkich amatorów i pasjonatów fotografiiZAPRASZAMY DO GŁOSOWANIA NA ZDJĘCIA W ETAPIE FACEBOOKOWYM 
24.04.2017

Czytaj więcej o III Gminny Konkurs Ratownictwa Wodnego

W miniony piątek, 21 kwietnia br., już po raz trzeci odbył się konkurs, związany z tematyką ratownictwa wodnego. Organizatorem rozgrywek była Szkoła Podstawowa Nr 3 w Trzciance oraz Drużyna WOPR „Anioły”.W tegorocznej edycji konkursu, wzięło udział aż 6 drużyn ze Szkół Podstawowych w Białej, Łomnicy, Rychliku, Siedlisku oraz Szkoły Nr 3 i Nr 2 w Trzciance. Wszystkie drużyny oprócz wiedzy teoretycznej, musiały wykazać się dużą sprawnością fizyczną oraz zdolnościami plastycznymi. Mimo chłodu i niesprzyjającego temperatury, wszystkie czteroosobowe drużyn poradziły sobie z zadaniami doskonale. Tym trudnym zmaganiom z zainteresowaniem przyglądała się zastępca burmistrza Trzcianki Pani Grażyna Zozula.Po zakończeniu wszystkich zadań, do działania przystąpiło jury które po skrupulatnym podliczeniu punktów zdecydowało przyznać I miejsce drużynie ze Szkoły Podstawowej w Białej, II Miejsce Szkole z Łomnicy, III miejsce Szkole z Siedliska, IV Szkole Nr 3 z Trzcianki, V Miejsce Szkole z Rychlika oraz VI Miejsce Szkole Nr 2 z Trzcianki.Zwycięska drużyna ze Szkoły Podstawowej w Białej zakwalifikowała się do konkursu powiatowego, który rozegrany zostanie 3 czerwca br. w Gębicach.Wszystkim serdecznie gratulujemy, a zwycięskiej drużynie życzymy powodzenia w dalszych zmaganiach.
24.04.2017

Czytaj więcej o Dyskusyjny Klub Książki gościł Pana Zygmunta Miłoszewskiego

Fascynujący i mroczny MiłoszewskiDo mrocznego świata misternej intrygi kryminalnej zaprosił czytelników trzcianeckiego DKK Zygmunt Miłoszewski…Zygmunt Miłoszewski znany jest czytelnikom jako autor bestsellerowej trylogii kryminalnej o prokuratorze Teodorze Szackim. „Ziarno prawdy”, o którym rozmawiali czytelnicy DKK, jest drugą częścią tej serii. Autor przenosi nas do sennego Sandomierza, który staje się miejscem zbrodni.Uwagę klubowiczów, oprócz wciągającej intrygi, zwróciła postać głównego bohatera – prokuratora Szackiego – człowieka z przeszłością, który dzięki swej inteligencji, przenikliwości i nieprzejednaniu, rozwiązuje kolejne kryminalne zagadki, zmagając się także ze swoimi demonami. Szacki nie budzi sympatii, jednak jest to kreacja zapadająca w pamięć czytelnika. Kolejna zaletą „Ziarna prawdy” jest wybór miejsca akcji. Sandomierz – prowincjonalne miasto, o bogatej historii, skrywające niejedną tajemnicę… Całości dopełnia ciekawe tło obyczajowo-społeczne oraz ukazanie trudnych relacji polsko-żydowskich.Zygmunt Miłoszewski napisał powieść kryminalną na światowym poziomie. Umiejętnie wykorzystuje typowe reguły gatunku, tkając intrygę z polskich realiów, historii i mentalności. To jedna z tych książek, które nawet przeciwnikom kryminału przypadnie do gustu, a jego smakoszom podaruje kilka godzin świetnej rozrywki.Zapraszamy 25 maja na kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki. Czytelnicy będą rozmawiać o powieści „Inna dusza” Łukasza Orbitowskiego. 
21.04.2017

Czytaj więcej o Ruszyła budowa placu zabaw

Rozpoczęła się modernizacja placu zabaw przy skrzyżowaniu ulic Broniewskiego i Mickiewicza. Dzięki współpracy władz Trzcianki, lokalnych firm oraz mieszkańców, do końca kwietnia to miejsce zyska nowy blask.Po zdemontowaniu dotychczasowych urządzeń dla dzieci i ich przeniesieniu w nowe miejsce, przy blokach na ul. Sikorskiego, obecnie montowane jest ogrodzenie oraz przygotowywane podłoże pod zainstalowanie nowych i atrakcyjnych urządzeń dla dzieci.Jak podkreślił burmistrz Trzcianki Krzysztof Czarnecki, dbanie o dzieci, ich rozwój oraz rozrywkę, to sprawa niezwykle ważna w dzisiejszych czasach. Spędzając czas na terenie odnowionego placu zabaw, dzieci nie tylko będą się dobrze bawić, ale przede wszystkim kształtować zdolności manualne oraz wyobraźnię. Wszystko to sprawi, że na dziecięcych buziach pojawią się uśmiechy.Nowy plac zabaw jest dowodem na siłę trzcianeckiej społeczności, zaangażowanie mieszkańców w życie miasta i gminy, wsłuchiwania się władz w głos społeczeństwa, a także działania trzcianeckich firm, które nie ograniczają się tylko do dbałości o swoich pracowników, ale również o wszystkich mieszkańców naszej gminy oraz jej otoczenie. 
21.04.2017

Czytaj więcej o Remont tarasu w trosce o bezpieczeństwo dzieci

Gmina Trzcianka troszczy się o bezpieczeństwo najmłodszych mieszkańców. Obecnie trwa remont tarasu przy Przedszkolu Publicznym Nr 4 w Trzciance. Dotychczasowe schody oraz taras nie były w najlepszym stanie.Modernizacja tarasu, który znajduje się przy przedszkolnym placu zabaw była sprawą kluczową. Koszt inwestycji, którą wykonuje firma Usługi Budowlano-Wykończeniowa Roman Prywerek z Wielenia, to blisko 60 tysięcy złotych.W czwartek, 20 kwietnia br., burmistrz Trzcianki Krzysztof Czarnecki oraz zastępczyni Grażyna Zozula dokonali oględzin tego miejsca i rozmawiali o postępach z dyrektorem Przedszkola Nr 4 – panią Karoliną Kordek.Ponadto, burmistrz spotkał się także z przedszkolakami, które korzystały ze słonecznej pogody, bawiąc się na świeżym powietrzu pod okiem przedszkolanek.
21.04.2017

Czytaj więcej o Powstaje nawierzchnia na ul. Jaworowej

Lada dzień, ul. Jaworowa będzie nie do poznania. Na tej zaniedbanej dotychczas drodze, w szybkim tempie pojawia się nowa nawierzchnia. Inwestycja warta jest 154 tysiące złotych.Dotychczasowa droga gruntowa sprawiała wiele problemów mieszkańcom. Odnawiające się  dziury utrudniały codzienne przemieszczanie się pieszych i samochodów. Unoszący się kurz w suche dni, czy powstające błoto w deszczowe, były zmorą mieszkańców ulicy Jaworowej. Tym bardziej cieszy fakt, że kolejna z dróg osiedlowych zostanie przebudowana.Zgodnie z obietnicą burmistrza Trzcianki Krzysztofa Czarneckiego, jest to kolejna ulica na osiedlu Fałata I, która zyskała utwardzoną nawierzchnię. Wcześniej podobną inwestycję przeprowadzono na ul. Olchowej, Jarzębinowej oraz Jesionowej. Już niebawem, poruszanie się tym rejonem Trzcianki będzie należało do przyjemności, a na inwestycje czekają już kolejne ulice na terenie miasta i gminy.
20.04.2017

Czytaj więcej o Modernizacja „Dolinki Miłości” – wyraź swoje zdanie!

Władze Trzcianki w roku bieżącym planują przygotowanie projektu technicznego przebudowy obecnej „Dolinki Miłości”, która znajduje się między ul. Łąkową a ul. Wieleńską, między osiedlem Słowackiego a ogródkami działkowymi. W związku z powyższym, burmistrz Trzcianki Krzysztof Czarnecki zachęca mieszkańców do przedstawiania swoich pomysłów, koncepcji oraz sugestii, które będą brane pod uwagę przy projektowaniu „Dolinki Miłości”Projekt techniczny zostanie stworzony na bazie już przygotowanych koncepcji wypracowanych w ramach konkursu na najlepszy projekt zagospodarowania terenu w przestrzeni publicznej współorganizowany przez Ogólnopolskie Stowarzyszenie Twórców Ogrodów w Poznaniu, podczas corocznych Targów Ogrodniczych GARDENIA.Swoje opinie mogą przedstawiać Państwo w komentarzach pod artykułem na Facebooku, bądź przesłać na adres e-mail: dczyz@trzcianka.pl
20.04.2017

Czytaj więcej o Burmistrz Trzcianki na spotkaniu z Prezydentem RP Andrzejem Dudą

W środę, 19 kwietnia br., w Obornikach Wielkopolskich odbyło się spotkanie prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy z mieszkańcami Obornik i okolic, parlamentarzystami, władzami województwa - w osobie Wojewody Wielkopolskiego Zbigniewa Hoffmanna oraz najważniejszymi samorządowcami, będącymi liderami rozwoju naszego regionu, wśród których nie zabrakło burmistrza Trzcianki Krzysztofa Czarneckiego.W drodze do Obornik, prezydent Andrzej Duda odwiedził także Trzciankę. Podczas przejazdu pozdrawiał naszych mieszkańców.Po oficjalnym przemówieniu na obornickim Rynku, prezydent Polski odbył indywidulne rozmowy z zainteresowanymi mieszkańcami. Następnie odbyło się spotkanie dla zaprzyjaźnionych gości, na które zaproszony został również burmistrz Trzcianki Krzysztof Czarnecki.Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda wizytuje powiaty, których nie odwiedził do tej pory. Przypomnijmy, że Prezydent gościł w Trzciance w marcu 2015 roku, jeszcze jako kandydat na urząd głowy państwa. Wówczas Dudabus zatrzymał się na ul. Kościuszki. 
20.04.2017

Czytaj więcej o Modernizacja prawie gotowa!

Plan modernizacji i remont wnętrza budynku Urzędu Miejskiego w Trzciance, powoli zmierza ku końcowi. Można już podziwiać ciekawie zaprojektowane Biuro Rady Miejskiej oraz Biuro Przewodniczącego, niedługo prace zakończą się w salce konferencyjnej, która zapewni należytą komunikację z mediami oraz poprawi jakość organizowanych konferencji. Następnym dużym „krokiem” będzie montaż windy, która ułatwi osobom niepełnosprawnym poruszanie się po trzcianeckim Ratuszu.Jak podkreślił burmistrz Trzcianki Krzysztof Czarnecki „Urząd zmienia się na lepsze, i to dla wszystkich mieszkańców i zainteresowanych”